Zgłosił kradzież auta. Teraz ma kłopoty

Głogowscy kryminalni zatrzymali 43 – letniego mieszkańca powiatu wschowskiego, który zgłosił kradzież swojego samochodu. Od początku sprawa budziła wiele wątpliwości policjantów. Jak się okazało, mieli rację. Mężczyźnie grozi teraz do lat 8 więzienia.

Według zgłoszenia, do kradzieży volkswagena passata miało dojść w Głogowie.

– Samochód, który został ubezpieczony na kwotę 80 tysięcy złotych, miał zniknąć z parkingu – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Policjanci zajmujący się tą sprawą stwierdzili jednak, że zawiadomienie może nie być zgodne z prawdą a przestępstwo jest zgłoszone tylko po to, aby wyłudzić spore odszkodowanie z tytułu polisy AC.

Jak się okazało, volkswagen passat był pojazdem powypadkowym. Jego deklarowana wartość wynosiła 18 tysięcy złotych, a został ubezpieczony na 80 tys. zł.

– Okoliczności oraz ustalenia policjantów, jakie poczynili w trakcie wyjaśniania sprawy, doprowadziły do zatrzymania 43 – latka i przedstawienia mu zarzutów złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, w celu wyłudzenia odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia autocasco – dodaje Bogdan Kaleta.

Grozi za to do 8 lat więzienia. Na razie podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Fot. FPP Głogów

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..