Opublikowany: sob, Cze 2nd, 2018

ZG Lubin świętuje 50-lecie

Przyjechali tutaj z różnych krańców Polski. W Lubinie się osiedlali, zakładali rodziny, rozwijali miasto… Najstarsza z kopalni KGHM – Zakłady Górnicze Lubin – właśnie obchodzi swoje półwiecze. Z tej okazji 16 czerwca odbędzie się wielki festyn.

Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia, ZG Lubin to bardzo ważna kopalnia w historii całego regionu. – Najstarsza kopalnia Polskiej Miedzi w 1968 roku zaczęła wydobywać podziemne bogactwo, dając początek eksploatacji najbogatszych złóż miedzi w Europie. Dzisiejszy Lubin nie przypomina sennego miasteczka z tamtych lat, to nowoczesne miasto, które może poszczycić się wieloma osiągnięciami technicznymi, gospodarczymi i kulturalnymi – przypominają pracownicy kopalni, jednocześnie dodając, że w ciągu 50 lat przez ZG Lubin przewinęło się aż 25 tysięcy pracowników.

Teraz jak największą liczbę tej załogi dyrekcja chce zgromadzić w jednym miejscu – podczas festynu z okazji 50-lecia, który 16 czerwca odbędzie się na terenie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Zaprasza na niego zarówno obecnych pracowników kopalni, jak i emerytów, rencistów i ich rodziny.

W programie jest sporo atrakcji: występ Górniczej Orkiestry Dętej oraz Górniczego Chóru Męskiego, koncerty zespołu Liverpool i Andrzeja Piasecznego, animacje dla dzieci oraz gastronomia. Imprezę poprowadzą Gawron i Żabcia, bohaterowie serialu „Barwy szczęścia”.

Osoby, które chcą wziąć udział w festynie, muszą się wcześniej zapisać i pobrać opaski dla siebie i swoich bliskich. Zapisy i wydawanie talonów na konsumpcję wydaje Dział Socjalno-Administracyjny w biurowcu LG, pokój nr 5.

Jednym z elementów obchodów 50-lecia kopalni będzie też wystawa fotograficzna, którą będzie można oglądać w parku Wrocławskim w sierpniu i wrześniu. Na zdjęciach archiwalnych i współczesnych zostanie ukazana historia kopalni i nierozerwalnie związany z nią rozwój miasta.

Fot. KGHM

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..