Ze zmiennym szczęściem

2017.01.07 Zlotoryja Siatkowka 3 liga KKS Ren But Zlotoryja - Pogon Gora Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie zespoły z naszego regionu w trzeciej lidze siatkówki. Zwycięstwo zanotował KKS Ren-But Złotoryja, bez punktów z terenu lidera wrócili zawodnicy Ikara Legnica. W drugiej lidze siatkówki kobiet trwała przerwa.

Legniczan czekało niezwykle ciężkie zadanie. Siatkarze Ikara starali się stawić czoła pierwszej drużynie ligi i głównemu kandydatowi do awansu. MUKS Ziemia Milicka nie pozostawiła jednak gościom żadnych złudzeń. Miliczanie wygrali w trzech krótkich setach i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli trzeciej ligi. Ikar pozostał w górnej części stawki, zajmując szóste miejsce.

O niespodziance można mówić w meczu w Obornikach Śląskich. Za SMS-em przemawiał atut własnego parkietu i pozycja w tabeli. Zawodnicy ze Złotoryi rozegrali jednak bardzo dobre zawody i wygrali za trzy punkty. Dwa pierwsze sety były bardzo zacięte, w dwóch kolejnych inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych. Ren-But zwyciężył do 21 i 18 i całe spotkanie 3:1.

W drugiej lidze siatkówki kobiet trwała przerwa, tym samym Olimpia Jawor pozostała na fotelu lidera rozgrywek. Już 18 lutego w Jaworze dojdzie do szlagierowego meczu, w którym lider zmierzy się z wiceliderem – MKS-em Świdnica.