Opublikowany: pon, Paź 23rd, 2017

Zderzenie na przejeździe kolejowym (WIDEO, FOTO)

Kierowca volkswagena foksa, jadący od strony Nowej Wsi Legnickiej, nie zachował ostrożności i wjechał wprost pod szynobus Kolei Dolnośląskich relacji Dzierżoniów-Legnica. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu podlegnickich Bartoszyc. Uczestnicy kraksy mieli wiele szczęścia, ponieważ w tym miejscu pociąg może jechać maksymalnie 50 km na godzinę.

– Nie mam pojęcia, jak to się mogło stać, na pewno zatrzymałem się przed znakiem stop i nie rozumiem, dlaczego wjechałem na tory – mówi załamanym głosem kierowca samochodu, którego przednia część została mocno uszkodzona przez pociąg.

Mężczyzna wracał z pracy. Zapewnia, że czuł się bardzo dobrze. Zarówno jemu, jak i maszynistom oraz pasażerom szynobusa na szczęście nic się nie stało. Z miejsca kolizji podróżnych zabrał autobus zastępczy.

Jak informuje młodszy aspirant Kacper Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy samochód wjechał w pociąg Kolei Dolnośląskich. Więcej na ten temat pisaliśmy niedawno  TUTAJ.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..