Zdaniem prokuratury szantażu nie było (FOTO, WIDEO)

Prokuratura Rejonowa w Legnicy umorzyła śledztwo w sprawie szantażu,  jaki miał stosować jeden z legnickich portali internetowych wobec burmistrza Złotoryi Roberta Pawłowskiego. Szef złotoryjskiego samorządu nie wyklucza odwołania się od decyzji śledczych.  

Przypomnijmy, że pod koniec lutego burmistrz Robert Pawłowski złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez jeden z legnickich portali internetowych. Szef złotoryjskiego samorządu utrzymuje, że był nakłaniany do finansowej współpracy z portalem, co ma znaleźć potwierdzenie w dowodach złożonych śledczym. Jednym z takich dowodów miał być zapis rozmowy na czacie, do której dwa lata temu doszło pomiędzy właścicielem portalu e-legnickie a synem burmistrza. Poniżej publikujemy screen fragmentów tej rozmowy.

Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie zostało jednak umorzone. – Po przeprowadzeniu dochodzenia prokurator umorzył je wobec braku znamion czynu zabronionego – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Burmistrz zapowiada odwołanie od tej decyzji, ale zastrzega, że musi jeszcze przeanalizować dokument i poznać szczegóły argumentacji prokuratora. Portal miał składać propozycje reklamowe również innym samorządowcom w regionie.

Więcej w materiale wideo:

.

Wyświetlonych 5 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. wongacom pisze:

  Wychodzi na to, że prokuratura „zaorała” wrażliwego burmistrza.No i teraz portal ma zielone światło do posłania Pawłowskiego na :deski” w procesie o naruszenie dobrego imienia…Niech to będzie nauczka dla wszystkich polityków i samorządowców!

 2. Burmistrz może wnieść zażalenie do sądu, jak sąd się przychyli i nakaże prokuratorze wznowienie postępowania to po kolejnym umorzeniu sam może wnieść akt oskarżenia

 3. zloty pisze:

  Do „Nie tak prędko” : burmistrz to chyba może wnieśc akt oskarżenia sam przeciwko sobie hahaha, bo znając tło sprawy z relacji na tym portalu wynika, że złożenie oferty komercyjnej potraktował po…2 latach jako propozycję korupcjogenną. Jednak nasze miasteczko za Pawłowskiego stało się załosne…

 4. Ha ha pisze:

  Nikt nie zna całego materiału dowodowego a wszyscy komentują, jakie to złotoryjskie

 5. ruben corado pisze:

  Pewnie zna synek burmistrza i być może będzie się starał o status świadka koronnego …Hahahaha. Na koszt Ratusza oczywiście. Moim zdaniem akcje Pawłowskiego nawet jak miał dobre intencje ośmieszyła kompletnie Złotoryję. Zamiast się zając=ć ważnymi dla miasta sprawami, wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy nawalili z Biegiem Wulkanów to wymachuje szabelką jak jakiś dzieciak.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..