Zawalił się dach teatru na Zakaczawiu (WIDEO)

We wtorkowe popołudnie zawalił się dach zabytkowego Teatru Variétés, który znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego na legnickim Zakaczawiu. Jak informuje legniccy strażacy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a teren został już zabezpieczony. 

– We wtorek po południu otrzymaliśmy zgłoszenie o walącym się dachu w jednym z budynków przy ul. Kazimierza Wielkiego. Na miejsce zadysponowane zostało 8 zastępów straży pożarnej. Okazało się, że chodzi o dach byłego teatru- mówi Robert Molski Pomocnik Dyżurnego Stanowiska Kierowania w KM PSP w Legnicy- w budynku nie było ludzi, wejście do niego było zamknięte, a okna zamurowane. Nikomu nic się nie stało, a teren został zabezpieczony. Nikt nie ucierpiał. – dodaje Molski.

Wiadomo, że XIX- wieczny budynek od lat stał  pusty i niszczał. Nie było chętnych, którzy chcieliby go zagospodarować. Budynek jest własnością miasta. W latach 2007-2012 użytkował go Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..