Zatrzymani nie tylko za jazdę „pod wpływem”

Polkowiccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Poza tym, każdy z nich miał jeszcze coś do ukrycia.

Najpierw na ulicy Kolejowej w Polkowicach policjanci zauważyli kierowcę renault, który na widok radiowozu przyspieszył.

– Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego pojazd, a rozmawiając z kierującym, oceniając jego nienaturalne zachowanie, od razu nabrali podejrzeń – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy, metamfetaminy i marihuany. Od 23-letniego polkowiczanina pobrano też krew do badań. Poza tym, kierowca nie miał uprawnień.

Potem, mundurowi zauważyli znanego im już 21-letniego polkowiczanina. Wiedzieli, że ma zakaz kierowania pojazdami. Okazało się, że mężczyzna nie tylko dlatego nie powinien kierować samochodem.

– Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Przemysław Rybikowski.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do lat 2 więzienia.

Od marca funkcjonariusze Wydziału Prewencji polkowickiej komendy realizują działania prewencyjne pod kryptonimem „Włącz umysł za kółkiem”. Są one połączone z akcją Wydziału Ruchu Drogowego pn. „Zwalczanie agresywnych zachowań na drodze” i będą trwać przez cały rok.

Fot. KPP Polkowice/Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..