Zatańczyli poloneza w polkowickim Rynku (WIDEO, FOTO)

Maturzyści z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wraz z samorządowcami zatańczyli poloneza w Rynku. To nowa, bo zaledwie ośmioletnia tradycja w historii miasta, która przyciąga wielu mieszkańców. Emocji, jak zwykle, nie brakowało.

W tym roku polkowiccy maturzyści zaprezentowali się w Rynku w innym układzie niż podczas studniówki.

– Był to układ dość skomplikowany wbrew pozorom – wyjaśnia Zbigniew Gołębiowski, dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach. – Nie było tego tajemniczego ślimaka, od którego mogło nawet zakręcić się w głowie, ale były inne, równie trudne figury, które wczoraj musieliśmy na nowo przetrenować, bo na studniówce był całkiem inny polonez. Tańczyło się bardzo dobrze, bo miałem wspaniałą partnerkę, Darię, która jest gimnastyczką. Prowadziła mnie idealnie.

Za każdym razem młodzież przeżywa wspólny taniec w sercu miasta. W tym roku było podobnie.

– Ten polonez jest jakby zakończeniem pewnego etapu w naszym życiu – powiedział jeden z maturzystów. – To jest głębokie przeżycie.

Emocje udzielają się też samorządowcom. Ale cieszą się, że tradycja zatańczenia poloneza w Rynku weszła już do gminnego kalendarza.

– Polonez jest bardzo dostojnym tańcem podnoszącym godność nas wszystkich, może dlatego lubię ten taniec, co nie zmienia faktu, że za każdym razem liczę w pamięci kroki. I jak lubię tańczyć poloneza, to mam tremę – dodaje Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

Wiesław Wabik, burmistrz gminy Polkowice, przyznał, że miał tremę podczas pierwszego poloneza w Rynku i wtedy, gdy tańczył z córką, jakieś trzy lata temu, jak wspomina.

– Mimo tego, że za każdym razem jest nowy układ, wczoraj mieliśmy próbę, to i tak fajnie to wychodzi – dodaje burmistrz. – Najważniejsze, to się nie stresować. To ma być miłe, przyjemne i radosne. Życzę też, żeby zdjęcia dobrze wyszły, bo dla młodzieży to jest ważne, żeby dobrze wypaść.

Polonez w polkowickim Rynku zabrzmiał już po raz ósmy. Potem maturzystki zostały obdarowane czerwonymi różami. No i oczywiście było dużo zdjęć.

Zobacz także: 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..