Opublikowany: śr, Kwi 17th, 2019

Zapnij pasy! Trwa policyjna akcja

Od wczesnych godzin rannych policjanci jaworskiej drogówki prowadzą akcję „Pasy”. To oznacza, że baczniej niż zwykle przyglądają się, czy kierowcy i pasażerowie zapięli pasy bezpieczeństwa.

Policyjne statystyki dowodzą, że pasy bezpieczeństwa to najskuteczniejszy środek zapobiegający obrażeniom u kierowcy i pasażerów podczas wypadku. Wysoki wskaźnik śmiertelności na drogach to wynik tego, że wciąż wiele osób nie korzysta z tego zabezpieczenia.

Dziś od samego rana na drogach powiatu jaworskiego obecne są patrole ruchu drogowego i prewencji. Szczególną uwagę policjanci zwracają na sposób podróżowania najmłodszych. W przypadku niestosowania pasów bezpieczeństwa i odpowiednich fotelików do przewożenia dzieci kierowca może otrzymać nawet 12 punktów karnych. Niezapięte pasy u kierowcy to 100 zł mandatu i dwa punkty. Taki sam mandat i dwa punkty więcej grozi za brak pasów u pasażera.

Jak zapowiada komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, funkcjonariusze będą starali się skontrolować jak największą liczbę samochodów.


Rzecznik jaworskiej policji przy tej okazji przypomina o konsekwencjach związanych z niewłaściwym przewożeniem pasażerów:

1) niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – mandat karny w wysokości 100,00 zł i 2 punkty,

2) przewożenie dziecka w pojeździe:

– poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci – mandat karny w wysokości 150,00 zł i 6 punktów,

– w foteliku ochronnym, siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera – mandat karny w wysokości 150,00 zł i 6 punktów,

3) kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa – mandat karny w wysokości 100,00 zł i 4 punkty.

Fot. ilustracyjne

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. cierpik pisze:

    yanosik włączony, nie macie mandatu. Nie jeden by dzisiaj żył, gdyby zapiął pasy..popieram takie akcje

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..