Opublikowany: wt, Maj 29th, 2018

Zamykają drogę przez Bartoszów

Złe wieści dla kierowców, którzy często skracają sobie drogę do fabryk LSSE, dobre z kolei dla mieszkańców podlegnickiego Bartoszowa. Remont na drodze przez wieś wchodzi właśnie w kolejny etap, co wiąże się jednak z kolejnymi utrudnieniami. Do kiedy potrwają?

Przypomnijmy, że przygotowania do remontu w Bartoszowie ruszyły już w ub.r., jednak uciążliwość związaną z pracami kierowcy odczuwają dopiero od kwietnia br. Wiadomość powinna ucieszyć mieszkańców podlegnickiej wsi, przez którą od dawna biegnie trasa często wybierana przez kierowców, jako „dzika obwodnica” miasta (Mieszkańcy od lat żyją w strachu. „Za oknami obwodnica”). Dotychczas ruch był utrudniony i odbywał się zgodnie z tymczasową organizacją, jednak w związku z postępem robót, od najbliższego piątku droga zostanie całkowicie zamknięta. Wyjątek stanowią jedynie bartoszowianie.

– Przez cały okres trwania inwestycji mieszkańcy muszą mieć możliwość dojechania do swoich posesji. To się nie zmieni. Zamykamy przejazd wyłącznie dla innych samochodów, bo wykonawca będzie prowadził prace na całej szerokości drogi. W związku z tym nie ma możliwości, aby choć jeden jej pas pozostał otwarty – tłumaczy Henryk Babuśka, wójt gminy Legnickie Pole.

Kierowcy, którzy upodobali sobie drogę przez Bartoszów muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Ile potrwają utrudnienia? Jak zapowiadają urzędnicy, zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć prace w ramach tego etapu inwestycji do końca sierpnia br.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..