Zamożność powiatu polkowickiego wg ministerstwa

Ministerstwo Finansów opublikowało ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin, powiatów i województw. Powiat polkowicki znalazł się na 23. miejscu, według wskaźnika dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla samorządu na 2018 rok.

W powiecie polkowickim dochód per capita wynosił 314,99 zł.

– Daje to samorządowi trzecie miejsce wśród powiatów dolnośląskich – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik polkowickiego starostwa.

Wyżej, w naszym regionie, znalazły się tylko powiaty: wrocławski (na 8. miejscu, z dochodem per capita 375, 99 zł) i lubiński (12. miejsce, 347,92 zł).

– Jesteśmy jednym z nielicznych powiatów ziemskich, które płacą tak zwany podatek janosikowy i to jeden z najwyższych w Polsce – podkreśla Marek Tramś, starosta polkowicki.

Jak dodaje, od początku janosikowego powiat odprowadził do budżetu państwa ponad 86 milionów złotych, a na 2018 rok naliczono kolejne cztery miliony.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..