Zamiast żużlówki będzie kostka betonowa

W październiku mieszkańcy Guzic, gmina Polkowice, będą mieli nową drogę dojazdową do posesji, a także pól uprawnych.

Gmina przekazała już wykonawcy plac budowy. Dotychczasowa żużlowa droga zostanie przebudowana na bezpieczniejszą, z nawierzchnią z kostki betonowej. Przebudowane też zostaną zjazdy na posesje.

– Jednocześnie rozpoczęliśmy prace projektowe nad ogłoszeniem przetargu na zaprojektowanie kolejnych fragmentów dróg, które połączą się z przebudowywanym obecnie odcinkiem – zapowiada Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Chodzi tu głównie o drogi dojazdowe do posesji nr 36a-d, 29-29a oraz 30. Gmina zabezpieczyła środki w budżecie na to zadanie, co pozwoli na wybór wykonawcy robót zaraz po zakończeniu prac projektowych – dodaje.

Koszt trwającej obecnie inwestycji to prawie 460 tys. zł, z czego 130 tys. zł udało się pozyskać z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Nową drogą mieszkańcy będą mogli jeździć już w październiku.

Fot. UG Polkowice

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick pisze:

    S3 nadal stoi w miejscu, ale co tam, Polkowice się rozwijają, widać jakie priorytety ma miasto.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..