Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Polkowicach przyjmie pierwszych pacjentów

Do tej pory złożono 50 podań o przyjęcie do Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego w Polkowicach. Pierwsi pacjenci, zakwalifikowani w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, zostaną przyjęci w poniedziałek, 14 stycznia.  

Przygotowania do przyjęcia pierwszych pacjentów w placówce sfinansowanej przez gminę Polkowice i spółkę PCUZ-ZOZ trwały do ostatniej chwili. Testowano też specjalistyczny sprzęt medyczny.

Na 19 pacjentów czekają dwuosobowe pokoje z klimatyzacją i telewizją, gabinety rehabilitacji i zabiegowy, specjalny pokój kąpielowy, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyspecjalizowany w opiece długoterminowej zespół lekarzy, pielęgniarek, opiekunek medycznych i rehabilitantów, a także dietetyczka, logopeda i terapeutka zajęciowa. Niebawem, trzy kolejne miejsca dla pacjentów zostaną przeznaczone na tzw. opiekę wytchnieniową.

– Z całego serca dziękuję pracownikom i współpracownikom, którzy od wielu miesięcy pracowali przy tym projekcie i zostawili w tym wyjątkowym miejscu pozytywne emocje na pobyt dla naszych pacjentów – mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Zakład spełnia najwyższe standardy, został bardzo wysoko oceniony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapewnimy pacjentom nie tylko bardzo dobrą opiekę, ale przede wszystkim domową, ciepłą atmosferę, tak aby w jak najlepszych warunkach mimo poważnych schorzeń mogli poprawiać swój stan zdrowia oraz sprawność fizyczną i psychiczną.

Przypomnijmy, ZOL zapewnia całodobową kompleksową opiekę pielęgnacyjną, rehabilitacyjną i lekarską nad osobami niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Zakład dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym i doświadczoną kadrą.

– Podopieczni Zakładu będą korzystać z leczenia farmakologicznego, leczenia dietetycznego, zabiegów fizjoterapeutycznych, psychoterapii oraz terapii zajęciowej – wymienia Dorota Pędlowska-Wojciech, kierownik ZOL. – O ich zdrowie i dobre samopoczucie zadba wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek wyspecjalizowanych w opiece długoterminowej wraz z opiekunkami medycznymi, fizjoterapeutami, psychologami, logopedą, gerontologiem, dietetykiem, psychogeriatrą oraz duszpasterzem – dodaje.

Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w poniedziałek, 14 stycznia, o godz. 8.

 

Fot. PCUZ

Dodaj komentarz