Zakaz odwiedzin w legnickim szpitalu

W najbliższym czasie pacjenci oddziałów: hematologicznego, chorób wewnętrznych oraz anestezjologii, a także intensywnej terapii w legnickiej lecznicy nie będą mogli przyjmować gości. Dyrekcja placówki podjęła decyzję w obawie przed grypą.

– To z naszej strony przezorność. Pacjenci, którzy przebywają w naszym szpitalu wymagają troski i, w miarę możliwości, izolowania od infekcji grypopodobnych, które mogą do nas zawędrować z odwiedzającymi – tłumaczy Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiej lecznicy. – Mając świadomość, że pacjentom potrzebne są odwiedziny osób bliskich, staramy się je jednak ograniczyć – dodaje.

Zakaz odwiedzin dotyczy wymienionych oddziałów, ale na wszystkich pozostałych wciąż można odwiedzać bliskich, o ile zgodę wyrazi lekarz dyżurujący. Decyzja nie przypadnie do gustu pacjentom, jednak, jak przekonują przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, z pewnością wyjdzie im na dobre.

– Na trzech oddziałach obowiązuje zakaz, natomiast na pozostałych apelujemy do odwiedzających o zdrowy rozsądek. Na razie nie ma powodów do niepokoju, jednak prosimy o zminimalizowanie ewentualnych skutków odwiedzin, które mogą mieć wpływ na zdrowie pacjentów – mówi Kozieł. – Poza naszymi bliskimi w szpitalu przebywają też inni chorzy, którzy potrzebują spokoju i odpowiednich warunków. Nie chcemy narażać ich na dodatkowe ryzyko zachorowania – przekonuje rzecznik placówki.

Decyzja, którą podjęło kierownictwo szpitala będzie obowiązywać do odwołania. Na podobny krok lecznica decyduje się co roku, gdy wzrasta ryzyko zachorowania na grypę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..