Opublikowany: czw, Sie 23rd, 2018

Zakaz kąpieli na Kormoranie

Od jutra legniczan spragnionych ochłody na Kormoranie spotka zawód. Decyzją sanepidu, będzie tam można korzystać wyłącznie z plaży, kajaków i rowerów wodnych. Co ciekawe, powodem nie jest jakość wody, którą zaledwie dwa dni temu legniccy inspektorzy uznali za przydatną do kąpieli.

– Z przyczyn formalnych, związanych z nowym prawem wodnym, sanepid zakazał kąpieli na kąpielisku Kormoran. Można natomiast korzystać z plaży, urządzeń sportowych kajaków i rowerów wodnych – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Dla legniczan korzystających z uroków miejskich kąpielisk i basenów to informacja dość zaskakująca. Szczególnie, że decyzja nie wynika z faktu zanieczyszczenia wody, co potwierdza zarówno sanepid, jak i dyrektor zarządzającego kąpieliskiem Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jolanta Skrzypczak. Tego lata Kormoran funkcjonował bowiem jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, a nie – jako kąpielisko. Co to oznacza w praktyce?

– Zamknięcie kąpieliska ma uzasadnienie w obowiązującym od początku roku prawie wodnym. W myśl przepisów obecnie można tworzyć kąpielisko albo miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli tylko na 30 dni. Na Kormoranie w tym sezonie były utworzone dwa takie miejsca. Na powstanie trzeciego sanepid nie wydał zgody – wyjaśnia rzecznik prasowy Tadeusza Krzakowskiego.

Obowiązujący od jutra, 24 sierpnia, przy ul. Kąpielowej zakaz wchodzenia do wody z pewnością nie przypadnie do gustu mieszkańcom. Szczególnie, że pogoda wciąż sprzyja wyprawom nad brzeg akwenu. Legniczanie spragnieni ochłody muszą zatem szukać swojego miejsca gdzie indziej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..