Zagłębie wygrało z Koroną Kielce

Miedziowi w swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2017/2018 pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 1:0. Jedyną bramkę zdobył Filip Starzyński.

Wysoki pressing zaaplikowali lubinianom gospodarze z Kielc. Już w 6. minucie Korona mogła wyjść na prowadzenie. Szybka kontra i strzał Nabil Aankour ląduje na poprzeczce. Chwilę później zbyt głęboko od własnej bramki wyszedł Martin Polacek. Ten błąd mógł kosztować utratę bramki. Kielczanie nie zachowali jednak zimnej krwi i stracili futbolówkę. Miedziowi ciekawą akcję stworzyli w 12. minucie, gdzie dośrodkowanie Tosika odebrał Jakub Świerczok. Uderzona przez niego piłka wylądowała jednak na trybunach.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej połowie również obie ekipy nie potrafiły udokumentować swojej gry bramką. Celne trafienie przyszło w 71. minucie po pozytywnym wykorzystaniu rzutu karnego przez Filipa Starzyńskiego. Miedziowi w pierwszej serii spotkań zgarnęli 3 punkty. Przed nimi spotkanie derbowe ze Śląskiem Wrocław, które odbędzie się na Stadionie Zagłębia 24 lipca o godzinie 18.00.

– Korona zagrała bardzo dobre spotkanie. Grało się z nimi ciężko. My też mieliśmy już w pierwszej połowie szanse i to właśnie w niej już mogliśmy prowadzić – podkreśla Filip Starzyński, zawodnik miedziowych.