Zagłębie zremisowało z Kolejorzem

Miedziowi w swoim piątym spotkaniu w ramach Lotto Ekstraklasy, zremisowali w Poznaniu z tamtejszym Lechem 1:1. Choć była szansa na zwycięstwo, to ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

Na INEA Stadion przed meczem pojawili się żołnierze trzymający flagę Polski, którzy świętowali wraz z przybyłymi na stadion kibicami nadchodzące Święto Wojska Polskiego. Później Szymon Marciniak dał znak do rozpoczęcia meczu.

W pierwszej połowie obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramki, jednak ostatecznie do szatni schodzili z zerowym kontem. Jedną z najlepszych akcji stworzył Jakub Świerczok. W 29. minucie z lewej strony boiska znalazł się w idealnej sytuacji na strzał z dystansu. Podkręcona przez napastnika futbolówka uderzyła w poprzeczkę.

W drugiej połowie szczęście szybko uśmiechnęło się do ekipy Nenada Bielicy. Mario Situm technicznym strzałem pokonał Polacka. Miedziowi dłużej czekali na zdobycz bramkową. W końcu Alan Czerwiński w 81. minucie z bliskiej odległości pokonał golkipera gospodarzy. Pomimo doliczonych sześciu minut, obie ekipy nie przechyliły szali zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się remisem.