Zagłębie wygrywa w Kielcach!

W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z KGHM Zagłębiem Lubin 0:2. Taki wynik sprawia, że lubinianie są już niemal pewni awansu do grupy mistrzowskiej w sezonie 2018/2019.

Na pierwszą wartą uwagi sytuację czekaliśmy do 8.minuty. Po podaniu Filipa Starzyńskiego „oko w oko” z bramkarzem Korony znalazł się Bartłomiej Pawłowski, jednak lepszy w tym pojedynku okazał się Hamrolem. W 36. minucie trener Ben Van Dael musiał dokonać pierwszej zmiany, ponieważ boisko opuścił Alana Czerwiński, którego miejse zajął Filip Jagiełło. Końcówka też części gry należała do gospodarzy, którzy zdobyli nawet bramkę. Na całe szczęście dla lubinian, nie została ona uznana, ponieważ jeden z zawodników Korony znajdował się na pozycji spalonej.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęło KGHM Zagłębie i już 53. minucie goście mieli okazję na zdobycia bramki. Po dość nietypowo rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Pawłowskiego, który uderzył wprost w spojenie słupka z poprzeczką. Dziesięć minut później trener Ben Van Dael dokonał drugiej zmiany, a na boisku w miejsce Jakuba Maresa pojawił się Patryk Tuszyński. W 79. minucie miała miejsce kluczowa sytuacja w tym meczu. Lubinianie wyszli z kontratakiem, który strzałem z dystansu sfinalizował Pawłowski. Precyzyjne uderzenie po długim rogu nie dało żadnych szans bramkarzowi Korony i „Miedziowi” wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później lubinianie podwyższyli prowadzenie. Podanie Filipa Jagiełła wykorzystał Bohar

Więcej stuprocentowych sytuacji w tym meczu nie zobaczyliśmy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia. Taki rezultat powoduje, że podopieczni Bena Van Daela są już niemal pewni awansu do grupy mistrzowskiej.

Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin 0:2

Bramka: Pawłowski (79 min), Bohar (82 min)

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak (37. Skrzecz), Kovacević, Márquez, Gardawski – Petrak (83. Tamm), Żubrowski – Kosakiewicz, Arveladze (58. Soriano), Pucko – Brown Forbes.

KGHM Zagłębie Lubin: Forenc – Czerwiński (36. Jagiełło), Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan (C) – Dziwniel, Slisz, Starzyński, Pawłowski – Bohar (87. Tosik), Mareš (63. Tuszyński).