Zagłębie słabsze od Lechii Gdańsk

Drugą porażkę w tym sezonie poniosło KGHM Zagłębie Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca tym razem ulegli w Gdańsku z miejscową Lechią 0:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 60. minucie Flavio Paixao.

Lechia to jeden z najbardziej niewygodnych rywali dla KGHM Zagłębia. Spośród dziesięciu ostatnich pojedynków pomiędzy tymi zespołami aż siedmiokrotnie lepsi byli gdańszczanie. Pierwsza część spotkania nie była porywająca, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej części. W 60. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Flavio Paixao, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Pomimo niekorzystnego wyniku gra KGHM Zagłębia wciąż nie porywała, choć swoją szansę miał Alan Czerwiński. Lubinianie przycisnęli w samej końcówce, a groźnymi strzałami popisywali się obrońcy – Jarosław Jach i Bartosz Kopacz. Żadne z nich nie trafiło do siatki gości i ostatecznie to Lechia cieszyła się ze zdobycia trzech punktów.

Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
Bramka: Flavio Paixao (60 min)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Wojtkowiak, Nalepa, Wawrzyniak – Mato, Łukasik, Sławczew, Lewandowski (74. Stolarski) – Krasić (59. Paixao), Paixao, Oliveira (53. Wolski).

KGHM Zagłębie Lubin: Polacek – Guldan, Kopacz, Jach – Czerwiński (68. Woźniak), Matuszczyk, Kubicki, Janoszka – Tuszyński (80. Buksa), Pawłowski (65. Jagiełło), Świerczok.