Zagłębie Lubin dalej w dołku

Spotkania z zespołami, które zamykają tabelę często są niezwykle dramatyczne, wyrównane i ciężko jest przewidzieć końcowy rezultat. W ramach trzynastej serii spotkań ekipa Mariusza Lewandowskiego grała z taką właśnie drużyną, w tym przypadku z Górnikiem Zabrze. Nasi rywale grali z niezwykłym zacięciem, a miedziowi już w pierwszej połowie schodzili z boiska w posępnych minach.

Jak mówił przed meczem trener miedziowych, w ostatnim czasie jego zespół uczył się przede wszystkim poprawiać swoje błędy. Niestety, w spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze na stadionie im. Ernesta Pohla, Zagłębie Lubin dalej prezentowało się tak, jak w ostatnich meczach.

Już w 11. minucie Jakub Tosik otrzymał żółtą kartkę. Pamiętamy, czym ostatnio skończyła się taka sytuacja dla tego pomocnika. Choć to miedziowi mieli jako pierwsi dobrą sytuację do objęcia prowadzenia, to do szatni w pozytywnych nastrojach schodzili gospodarze. W 39. minucie hiszpański napastnik Igor Anulo otworzył wynik spotkania celnym uderzeniem z jedenastu metrów. W 42. minucie na domiar złego drugą żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić i przyjezdni musieli od tego momentu grać w dziesiątkę. W drugiej połowie w 46. minucie po jednej z szarż gospodarzy, uderzeniem futbolówki głową, Anulo pokonał Dominika Hładuna po raz drugi. Tempo gry z czasem malało, a Zagłębie nie potrafiło skonstruować ciekawej kontry, po której zdobyliby bramkę kontaktową. Ostatni w tabeli Górnik Zabrze pewnie pokonał Zagłębie Lubin 2:0.

Warto podkreślić, że w tym meczu swoją okazję otrzymał młody defensor Damian Oko. Był to jego debiut w pierwszym zespole Zagłębia.