Zabił psa, bo niszczył wyposażenie domu (WIDEO)

Sprawca brutalnego zabicia psa jest już rękach głogowskich policjantów. To 49-letni mężczyzna. Grozi mu pięć lat więzienia.

Policję o zdarzeniu poinformowała kobieta, która spacerując trafiła na zwłoki psa. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę zostało pozbawione życia w okrutny sposób, a przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że zginęło od ciosów zadawanych tępym narzędziem w głowę. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego bestialskiego czynu. Znaleźli go kilkanaście godzin później.

– W chwili zatrzymania 49-latek był nietrzeźwy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli także młotek ze śladami działania sprawcy. Mężczyzna przyznał się do uśmiercenia swojego psa. Twierdził, że chciał się go pozbyć, ponieważ niszczył mu wyposażenie domu – mówi Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Tak szybkie zatrzymanie sprawcy było możliwe również dzięki zaangażowaniu mieszkańców, których sprawa zabicia psa bardzo poruszyła.

– Dostaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców. Każdy dokładnie weryfikowaliśmy. Na podstawie kilku z nich udało się nam namierzyć tego mężczyznę – dodaje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Ponieważ działał ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..