Opublikowany: pon, Lut 5th, 2018

Za kradzież butli z gazem może trafić za kraty

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Łupem złodzieja padły dwie butle z gazem. Grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w godzinach wieczornych na terenie jednej z miejscowości w gminie Pielgrzymka. Mężczyzna zerwał kłódkę zabezpieczającą kontener z butlami, po czym ze środka ukradł dwie butle z gazem.

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego w całości się przyznał. Jak tłumaczył, butle ukradł żeby je później sprzedać. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Złotoryjscy policjanci zwracają się do mieszkańców powiatu o właściwe zabezpieczanie kontenerów z butlami. – Należy pamiętać o odpowiednim ich oświetleniu, a przede wszystkim umieszczeniu w głębi posesji, a nie przy bramie czy ogrodzeniu. Apelujemy też, aby informować policję o tym, gdy ktoś proponuje nam sprzedaż butli z gazem, dzwoniąc pod nr alarmowy 997 – dodaje rzeczniczka.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..