Opublikowany: pon, Gru 4th, 2017

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem

Sąd Rejonowy w Złotoryi zdecyduje, jaką karę wymierzyć dwóm mieszkańcom powiatu złotoryjskiego za jazdę samochodem na tzw. podwójnym gazie. Jeden z nich odpowie też  za inne przewinienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło na jednej z ulic Złotoryi. Kierujący pojazdem, 22-letni złotoryjanin, wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie ani prawa jazdy ani też dowodu rejestracyjnego pojazdu wraz z pokwitowaniem opłacenia składki OC.

Kolejna kontrola miała miejsce w Grodźcu w gminie Zagrodno. Policjanci zatrzymali kierowcę osobowego forda, którym okazał się 25-letni mieszkaniec tej gminy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z prawem taki wynik kwalifikuje się już jako wykroczenie.

Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

– Alkohol w organizmie może utrzymywać się wiele godzin po konsumpcji, czasem nawet następnego dnia. Niestety nie ma to nic wspólnego z wrażeniem, że jesteśmy już trzeźwi. Dlatego tak ważne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej dla naszego organizmu, a gdy już jesteśmy pewni warto skontrolować jeszcze stan trzeźwości wykorzystując choćby certyfikowany alkotest przeznaczony do jednorazowego użytku – apeluje sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Pamiętajmy, że przedwczesne ruszenie w podróż, brak zdolności przewidywania i pewności siebie za kierownicą auta może zakończyć się tragedią – dodaje rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..