Opublikowany: nie, Lut 10th, 2019

Z żywiołem walczyli ponad 15 godzin (FOTO)

Ponad 15 godzin trwała akcja gaśnicza płonącego pustostanu przy ul. Chrobrego w Wojcieszowie. W działaniach tych brało udział aż sześć jednostek straży pożarnej z dwóch powiatów.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania złotoryjskiej komendy PSP około godz. 20.30. Na interwencję natychmiast wysłano strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych ze Złotoryi i Jeleniej Góry, a także ochotników z jednostek OSP w Wojcieszowie, Świerzawie, Sokołowca i Zagrodna.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, cały budynek był już w ogniu. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozwinięciu linii gaśniczej, przystąpili do akcji gaśniczej. Ich działania prowadzone były z zewnątrz oraz z wykorzystaniem drabiny mechanicznej.

Po wstępnym ugaszeniu pożaru, ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, przeszukali budynek pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. Na szczęście wewnątrz nikogo nie było.

W wyniku pożaru częściowo zawaliła się konstrukcja budynku (dach i strop). Pożar dozorowano i na bieżąco dogaszano pojawiające się pojedyncze zarzewia ognia. Konieczne kazało się także wyburzenie ścian szczytowych budynku. Zagrożenie na dobre zostało zażegnane dopiero następnego dnia około godziny 12. Przyczyny pożaru ustala złotoryjska policja. Na czas działań droga była zablokowana.

.

 

Fot. OSP Wojcieszów via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..