Opublikowany: pon, Lis 13th, 2017

Nie zdążą skończyć rynku na czas

Tydzień temu rozpoczęto już układanie kamienia, ale wiadomo, że firma nie skończy rewitalizacji rynku do 15 listopada

Już wiadomo na pewno, że firma remontująca lubiński rynek, nie zdąży zrealizować tej inwestycji na czas. Konieczny będzie aneks do umowy, który ma być podpisany w tym tygodniu.

To już drugie podejście do rewitalizacji miejskiego rynku. Umowa z poprzednim wykonawcą została zerwana, bo firma nie zapewniła kamienia o parametrach, jakich wymagało miasto. Urząd zorganizował nowy przetarg. We wrześniu wygrała go firma Pro-Tra Building z Wrocławia, która ostatnio zrealizowała dla miasta przebudowę ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Bema.

Budowlańcy od razu wkroczyli na plac budowy i – zgodnie z zawartą z miastem umową – w połowie listopada mieli skończyć rewitalizację rynku. Dziś już wiadomo, że nie zdążą. – Jeszcze w tym tygodniu podpisany zostanie aneks do umowy. Realizacja tej inwestycji zostanie przedłużona o miesiąc – potwierdza Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Skąd opóźnienia? – Firma tłumaczyła to kolizjami podziemnymi, m.in. koniecznością przekładania kabli. Te przyczyny były dla nas spójne, dlatego przychyliliśmy się do ich wniosku – dodaje Jacek Mamiński.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..