Opublikowany: wt, Lis 28th, 2017

Z Legnicy do Wrocławia w pół godziny

Fot. materiały prasowe KD

Na co dzień pociągi kursujące na trasie Wrocław – Legnica pokonują ten dystans w niespełna godzinę. Okazuje się jednak, że przejazd tym odcinkiem może zająć zaledwie 31 minut.

Rekordowy przejazd specjalny miał miejsce 26 listopada przy okazji pikniku kolejowego zorganizowanego przez regionalnego przewoźnika. W dwóch nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołach trakcyjnych podróżowało ponad 500 pasażerów. Długość składu również była rekordowa, dwa połączone pociągi miały łączna długość prawie 200 metrów.

Pracownicy Kolei Dolnośląskich podkreślają, że rekordowa podróż z Legnicy do Wrocławia Głównego dowodzi, jak duży potencjał ma transport kolejowy na terenie Dolnego Śląska.

– Tak szybko jak Koleje Dolnośląskie po torach pomiędzy Legnicą a Wrocławiem nie jeździł jeszcze żaden przewoźnik. Kupione w tym roku nowoczesne składy są stworzone do komfortowego podróżowania przy dużych prędkościach – komentuje Jerzy Michalak z zarządu województwa dolnośląskiego.

Podwójny skład Kolei Dolnośląskich podczas niedzielnego przejazdu przez długi czas mknął po szynach z prędkością 160 km/h. To maksymalna prędkość dopuszczalna na tym odcinku zmodernizowanej linii kolejowej między Legnicą a Wrocławiem.

– Prowadzenie takiego pociągu to naprawdę wielka przyjemność. Kiedy tylko dowiedziałem się, że będę miał okazję uczestniczyć w tym przejeździe, poczułem radość, że napisaliśmy w niedzielę nowy rozdział historii kolei na Dolnym Śląsku – mówi Łukasz Wolski, maszynista składu, który pobił rekord.

Standardowo podróż pociągiem z Wrocławia do Legnicy zajmuje około 50 minut.

źródło:bas/TuWroclaw.com 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..