Wzięli pod uwagę zdanie mieszkańców (WIDEO)

Nowe połączenia, więcej przystanków i bardziej czytelne rozkłady jazdy – to najważniejsze zmiany jakie już wkrótce zostaną wprowadzone na nowej mapie rozkładów w Głogowie. Postulaty wpłynęły od samych mieszkańców, którzy przez kilka miesięcy brali udział w konsultacjach przeprowadzonych przez Komunikację Miejską.

 Udało się w końcu podsumować i przeanalizować kilkaset wniosków, które wpłynęły od mieszkańców i na ich podstawie stworzyć nową mapę połączeń:

 – Nowe przystanki powstaną na ulicy Armii Krajowej, czyli tam gdzie do tej pory przejazdów komunikacji miejskiej nie było. Nowym miejscem, gdzie dojedzie autobus będzie osiedle Górków, tam na ulicy Zielonej powstanie nowy przystanek – Piotr Miselis, prezes Komunikacji miejskiej w Głogowie.

Nowe połączenia swoim zasięgiem obejmą Nosocice, Krzepów, a także Ostrów Tumski.

Bardzo dużo głosów wpłynęło od mieszkańców ze Starego Miasta – nowy przystanek powstanie przy ulicy Kołłątaja.

Zmiany dotyczyć będą nie tylko rozkładu jazdy ale także godzin:

–  Ludzie chcieli, aby rozkład jazdy był bardziej czytelny, to znaczy żeby autobusy jeździły w tak zwanych taktach. Taki system jest w dużych miastach, czyli autobus wyjeżdża o pełnych godzinach i jeździ z dziesięciominutową częstotliwością  – tłumaczy prezes komunikacji.

Nowa mapa połączeń autobusowych będzie obowiązywać od 1 lutego przyszłego roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..