Opublikowany: nie, Sty 14th, 2018

Wziąć rewanż na akademiczkach

InvestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski będzie rywalem CCC Polkowice w meczu 14. kolejki Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Georga Dikeoulakosa za wszelką cenę chcą zrewanżować się akademiczkom za porażkę, jakiej doznały na początku października ubiegłego roku.

Zespół z Gorzowa Wlkp. wprawdzie nie należy w tym sezonie do ścisłej czołówki klubów kobiecej ekstraklasy, to jednak już kilkukrotnie udowodnił, że potrafi nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi. Przykładem jest choćby zwycięstwo odniesione w drugiej kolejce na własnym parkiecie nad dzisiejszymi rywalkami – ekipą CCC Polkowice (80:72). Akademiczki zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie siedem zwycięstw i sześć porażek.

Dużo lepiej wygląda natomiast sytuacja „pomarańczowych”, które po słabym początku, awansowały na czwartą pozycję w Basket Lidze Kobiet. Brązowe medalistki notują obecnie imponującą serię ośmiu zwycięstw z rzędu na krajowych parkietach i z pewnością zależy im na podtrzymaniu tej passy.

Mimo że zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego starcia będą gospodynie, to jednak, zdaniem trenerów, należy się spodziewać zaciętego widowiska i walki z obu stron o każdy centymetr boiska. Najgroźniejszą zawodniczką wśród przyjezdnych jest Carolina Swords. To własnie mierząca 198 cm amerykańska środkowa wyrządziła najwięcej krzywdy polkowiczankom w pierwszym meczu, zdobywając dla swojej drużyny aż 24 punkty. Warto dodać, że obie ekipy zmierzyły się również w pierwszej rundzie ubiegłorocznych play offów. Wtedy minimalnie lepsze okazały się koszykarki CCC, zapewniając sobie awans do dalszej rundy dopiero w decydującym piątym meczu po dogrywce.

Początek spotkania dziś o godz. 19:00 w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1a.

Fot. kosz.mkspolkowice.pl

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..