Opublikowany: pon, Maj 21st, 2018

Wyróżnieni za uratowanie życia podczas pożaru (FOTO)

Aspirant Marcin Weber i starszy posterunkowy Piotr Biel z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali wyróżnieni za uratowanie życie dwóm mężczyznom uwięzionym w płonącej kamienicy. Dyplom oraz podziękowania za wzorową postawę funkcjonariusze odebrali podczas obchodów Dnia Strażaka.

Przypomnijmy, do tych mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło 15 kwietnia około godziny 1:00 w jednej z kamienic na ulicy Ściegiennego w Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy asp. Marcin Weber, st. post. Piotr Biel patrolując miasto, usłyszeli korespondencję radiową oficera dyżurnego o wybuchu butli gazowej. Natychmiast przyjechali pod wskazany adres. Na miejscu policjanci zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się ogień i gęsty dym. Szybko wbiegli na zadymioną klatkę schodową i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców. W jednym z mieszkań n pierwszym piętrze budynku, gdzie prawdopodobnie doszło do wybuchu, znajdował się mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała. Policjanci, mimo trudnych warunków, wynieśli 65-latka na zewnątrz.

Po chwili ponownie weszli do płonącej kamienicy, aby sprawdzić, czy nikt w niej pozostał. Na jednym z pięter zauważyli mężczyznę, który nie reagował na słowa policjantów o ewakuacji. Mężczyzna nie chciał opuścić swojego lokalu, był kompletnie zdezorientowany dlatego też funkcjonariusze ze względu na zagrożenie życia siłą wynieśli go z budynku.

Policjanci mężczyznom udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali ich ekipie pogotowia ratunkowego. 65-latek z obrażeniami poparzenia ciała trafił do szpitala.

Profesjonalizm, odpowiedzialność i odwaga legnickich policjantów znalazły słowa uznania w podziękowaniach i dyplomie od komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – st. bryg. Adama Koniecznego, komendanta miejskiego PSP w Legnicy bryg. Zdzisława Sokoła oraz prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

.

Fot. KMP w Legnicy

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Adam pisze:

    Brawo Panowie, gratuluje

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..