Opublikowany: pt, Lut 9th, 2018

Wyremontują drogi, chodniki i mosty

Ponad siedem i pół miliona złotych planuje zainwestować w najbliższym czasie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei na terenie trzech gmin powiatu złotoryjskiego. To efekt owocnej współpracy lokalnych władz samorządowych i Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Remont czeka głównie chodniki i mosty w kilku miejscowościach.

Część inwestycji będzie realizowana także przy wkładzie finansowym z budżetu gminy Świerzawa. W ramach prac przebudowane zostaną między innymi trzy mosty w Starej Kraśnicy oraz po jednym w Świerzawie, Pielgrzymce, Sędziszowej i Nowym Kościele. Wszystkie z nich znajdują się w ciągu dróg wojewódzkich (nr 328, 364 i 365).

Poprawiony zostanie również stan nawierzchni chodnika w Wojcieszowie na długości ponad 1,3 km. Budowę nowego chodnika zaplanowano też w Starej Kraśnicy i w Świerzawie przy ul. Dworcowej. W Nowym Kościele natomiast w okolicy dojazdów zostanie rozbudowana droga wojewódzka nr 328 wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.

Całość prac powinna zostać ukończona w przyszłym roku. Łączny koszt wszystkich inwestycji to 7 654 682 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..