Opublikowany: wt, Sty 23rd, 2018

Wyremontowali najbardziej zniszczoną ulicę w mieście

Zakończony został remont Gwarków, czyli jednej z najbardziej zniszczonych ulic w Złotoryi. Droga jest nie tylko wygodniejsza w użytkowaniu, ale również bezpieczniejsza.

Ulica Gwarków naprawy wymagała już od kilku lat. Poruszanie się po niej samochodem jeszcze do niedawna przypominała jazdę po muldach. Problem stanowiła m.in. kanalizacja deszczowa, powodująca zapadanie się asfaltu przy studzienkach. Na jednej z nich kilka samochodów uszkodziło nawet miski olejowe. Ulicę mocno nadwyrężyły prace prowadzone na sieciach znajdujących się pod asfaltem. Wielokrotnie ją rozkopywano, przez co miejscami zaczęła się zapadać.

Miasto przy remoncie wzmocniło konstrukcję jezdni na długości 239 m. Położone zostały trzy warstwy asfaltu: podbudowująca, wyrównawcza i ścieralna. Jezdnia ma teraz szerokość od 5,6 do 6 m. Studzienki wykończono kostką granitową. Złotoryjski ratusz przejął też skrawki gruntów od mieszkańców, żeby wybudować równy i szeroki chodnik na odcinku od ul. Legnickiej do ul. Broniewskiego. Ciąg dla pieszych, który liczy obecnie od 1,4 do 2 m szerokości, był najbardziej pracochłonną częścią inwestycji.

Po modernizacji na ul. Gwarków ma być nie tylko wygodniejsza w użytkowaniu, ale i bezpieczniejsza. Mniej więcej w połowie ulicy zamontowano szeroki próg zwalniający. Zniwelowany został też spadek przy wyjeździe na ul. Legnicką, który zimą, gdy było ślisko, powodował utrudnienia w ruchu.  Z nowej drogi zadowoleni są okoliczni mieszkańcy. Każdy z nich ma teraz utwardzony zjazd na swoją posesję.

Remont wykonało konsorcjum firm drogowych z Jeleniej Góry i Jawora, które dało sześcioletnią gwarancję na roboty. Łączny koszt inwestycji to 442,5 tys. zł. Połowa tej kwoty zostanie pokryta z dotacji, jakie przyznał miastu wojewoda dolnośląski w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..