Opublikowany: nie, Maj 19th, 2019

Wypływali medale (FOTO, WIDEO)

Na krytej pływalni Słowianka odbyły się III Mistrzostwa Jawora w Pływaniu. W zawodach udział wzięło udział 300 zawodników z 28 klubów dolnośląskich i Krotoszyna (wielkopolska). Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali także sporo atrakcji dla kibiców. Na placu przed pływalnią zorganizowano majowy piknik.

– Nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w zawodach z powodów organizacyjnych. 300 zawodników to maksymalna liczba, jaką możemy obsłużyć. Decydowała kolejność zgłoszeń – tłumaczy dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Robert Matkowski.

Tegoroczne zawody obsługiwało 12 licencjonowanych  sędziów z Dolnośląskiego Związku Pływackiego. Zawodnicy startowali na dystansach 25, 50, 100 metrów w stylu dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym.

Tegoroczną nowością była sztafeta 4 x 50 m. Doskonale spisali się gospodarze, jednak najwięcej złotych medali powędrowało do pływaków z Klubu BALTI Bielawa i Orka Lubań Śląski. Kibice z pewnością się nie nudzili. Przed obiektem zorganizowane zostało małe miasteczko z namiotami. Był grill z kiełbaskami, lody i zabawy dla najmłodszych prowadzone przez animatorów.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..