Opublikowany: nie, Cze 17th, 2018

Wypadek pod Jaworem. DK3 była zablokowana (FOTO, WIDEO)

Między Jaworem a Małuszowem na wysokości stacji paliw doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty. Dwie osoby zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Krajowa „trójka” na trasie Jawor – Legnica była zablokowana i obowiązywały objazdy. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wiozący pasażera motocyklista zderzył się czołowo ze skręcającym w lewo fordem. Obaj doznali poważnych obrażeń, konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu były trzy karetki oraz strażacy, którzy pierwsi  udzielili poszkodowanym pomocy medycznej.

– Osoba, która kierowała autem była trzeźwa. Stan trzeźwości motocyklisty poznamy po badaniach w szpitalu – powiedział nam obecny na miejscu zdarzenia I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak.

Dużo pracy mieli strażacy. Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia musieli wyznaczyć tymczasowe lądowisko i… dyskutować z roszczeniowymi kierowcami, którzy utknęli w korku. Niektórzy, zniecierpliwieni czekaniem nie mogli zrozumieć, że nie można było puścić ruchu obok czekającego na rannego helikoptera. Wkrótce zablokowane samochody ruszyły, jednak ruch na DK3 został wstrzymany do czasu wykonania czynności przez biegłych. Utrudnienia trwały do około godz. 17.

Materiał foto:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..