Opublikowany: czw, Mar 14th, 2019

„Wydmuchał” 1,5 promila

Dwuletnia odsiadka i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat grożą 49-latkowi z Legnicy, który wybrał się na przejażdżkę swoim citroenem. Podróż przerwali policjanci z miejscowej drogówki, którzy postanowili sprawdzić trzeźwość kierowcy.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego natknęli się na legniczanina patrolując miasto. Zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą citroena wzbudziło ich podejrzenia. Postanowili więc go zatrzymać.

– Jak się po chwili okazało, był to 49- leni mieszkaniec Legnicy, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje st. sierż. Anna Tersa z legnickiej policji.

49-latek stracił prawo jazdy, niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie na podwójnym gazie grozi mu dwuletni pobyt za kratami. Musi się także liczyć z tym, że otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący nawet do 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..