Wybrali nowe władze powiatu polkowickiego (FOTO)

Kamil Ciupak, dotychczasowy wicestarosta powiatu polkowickiego, został starostą, a Henryk Czekajło złożył rezygnację z członka zarządu, by zostać przewodniczącym rady powiatu.

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Polkowickiego w kadencji 2018-2023. Po odebraniu zaświadczeń o wyborze i złożeniu ślubowania radni wybrali nowe władze. Przewodniczącym rady został Henryk Czekajło. Dziękując za okazane mu zaufanie, nowy szef rady zapewnił, że wśród najważniejszych spraw w nowej kadencji będzie m.in. tworzenie dobrego prawa lokalnego dla mieszkańców powiatu.

– Nowe wyzwanie będą – nie ukrywał Henryk Czekajło, który wcześniej był w zarządzie powiatu. – Jesteśmy przy końcu ustalania budżetu na następny rok, a te prognozy też nie są za wesołe. Z tego, co wiem, podnoszą nam „janosikowe”, więc nie będzie łatwo. Te wybory trochę nas przewietrzyły, jeśli mogę tak powiedzieć. Z poprzedniej kadencji zostało siedmiu radnych, ale taki jest wybór, i musimy zakładać, że ta współpraca będzie dobra, z korzyścią dla mieszkańców powiatu polkowickiego.

Wiceprzewodniczącymi rady zostały Wanda Żuchowska i Marianna Kowalska.

Kamil Ciupak był jedynym kandydatem na starostę powiatu.

– Po raz pierwszy mamy w radzie silną reprezentację kobiet – stwierdził po wyborze, a zapytany o czekające go wyzwania powiedział: – Najważniejszym zadaniem będzie rozwój inwestycji drogowych i transport, ale chcemy też w tej kadencji bardzo poważnie podejść do kwestii pomocy najsłabszym, czyli realizować zadania związane z pomocą społeczną oraz wsparciem osób niepełnosprawnych. W urzędzie nie będzie rewolucji, choć niewielkie zmiany będą – dodał, nie zdradzając na razie szczegółów.

Nowy starosta podziękował też za wieloletnią współpracę swojemu poprzednikowi Markowi Tramsiowi, obecnemu radnemu powiatu.

– Ten wynik do czegoś zobowiązuje – powiedział Marek Tramś, dziękując wyborcom za zaufanie. – Chcę zadeklarować, że moja aktywność i moja praca na rzecz mieszkańców powiatu polkowickiego, w tym oczywiście miasta i gminy Polkowice, będzie bardzo duża. I zrobię wszystko, abyśmy razem zrealizowali pewne zamierzenia i cele. Trochę niepokoi mnie fakt, że wśród kandydatów, którzy są zgłaszani i osób, które do tej pory objęły określone funkcje jak na razie nie ma przedstawiciela największego miasta i stolicy powiatu, a więc Polkowic, ale myślę, że ułożymy jakoś relacje i wspólnie będziemy pracować na rzecz powiatu.

Z rekomendacji Kamila Ciupaka wicestarostą został Krzysztof Nester, dotychczasowy przewodniczący rady powiatu, a do zarządu weszli: Jan Zarzycki, Franciszek Skibicki, były burmistrz Chocianowa, i Roman Rutkowski.

W dalszej części obrad m.in. powołano komisje rady oraz ich przewodniczących.

Przypominamy cały skład 19-osobowej rady powiatu: Marek Tramś, Arkadiusz Bloch i Andrzej Bełda z Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic, Bogusław Godlewski, Krzysztof Nester i Jan Wojtowicz z komitetu Lepsze Polkowice, Jan Zarzycki oraz Iwona Marciniak z Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawicielami pozostałych gmin w radzie są: Marianna Kowalska, Henryk Czekajło, Franciszek Skibicki, Marcelina Falkiewicz, Ewa Mazan, Wanda Żuchowska, Stefan Dudra, Tadeusz Flak, Kamil Ciupak, Roman Rutkowski oraz Izabela Jokiel.

Fot. UR

Wyświetlonych 9 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Arek pisze:

  Drogie panie, lis w kurniku !

 2. Wojteku pisze:

  panie Marku proszę wytrzymac 5 lat. Jeszcze się odegramy na tym ukladzie

 3. Jurek pisze:

  Pan Marek i jego Wojteku zniszczyli powiat pod względem budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Chocianów

 4. Kaśka z tąd pisze:

  Znam Wojtka że starostwa ale raczej on jest z lepszych …. Nie z Markiem trams ale razem z frankiem skibickim. Panie franku proszę pamiętać o OSP Chocianowiec

 5. Kaśka z tąd pisze:

  Wara od Arkadiusza. Skąd taki pomysł? To że pani z przedszkola miała słabszy dzień to nie znaczy że wszystkie…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..