Opublikowany: nie, Paź 7th, 2018

Wybrali najpiękniejsze ogródki i balkony (FOTO)

Złotoryjski ratusz rozstrzygnął ogłoszony przed wakacjami konkurs na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy w mieście. Oprócz satysfakcji, zwycięzcy otrzymali też nagrody finansowe. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w miejscowym ośrodku kultury.

W konkursie, który zorganizowano już po raz 25., oceniane były ogródki lub balkony zgłoszone przez osoby indywidualne, zorganizowane grupy mieszkańców – np. jednego bloku lub jednej klatki schodowej – oraz dodatkowo wytypowane przez komisję konkursową. Rywalizacja tradycyjnie toczyła się będzie w trzech kategoriach: najładniejszy balkon lub okno w mieście, najładniejszy ogródek przydomowy na posesjach jednorodzinnych oraz najpiękniejszy ogródek na posesjach wielorodzinnych.

Tegoroczną nowością regulaminową była możliwość zgłaszania do konkursu tych obiektów, które wyróżniano już we wcześniejszych edycjach.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie trzynaście obiektów, z których aż dziewięć zostało nagrodzonych. Ich właściciele otrzymali od Urzędu Miejskiego w Złotoryi nagrody finansowe (od 250 zł za trzecie do 350 zł za pierwsze miejsce), dyplomy, ramki ze zdjęciem swojego obiektu, świeczniki oraz rośliny ozdobne.

– Patrzę na efekt waszej pracy z pewną zazdrością, bo ja nie mam do tego dobrej ręki i nie mam tak pięknego ogrodu. Ale to już pewnie wszyscy wiecie, bo mój ogród jest przecież najbardziej znanym ogrodem w mieście – żartował burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski.

W kategorii ogródków przy posesjach wielorodzinnych zwyciężyli państwo Bronisława i Zbigniew Wiszniewscy, pielęgnujący niewielki kawałek terenu za kamienicą przy ul. Basztowej. Drugie miejsce przypadło w udziale ich sąsiadce, Teresie Hadyk z ul. Basztowej, a trzecie Barbarze Dziadek z ul. Cmentarnej. Były też dwa wyróżnienia: dla Krystyny Kowalskiej z ul. Nad Zalewem i Stanisławy Buszkowskiej z ul. Hożej.

Na tytuł najładniejszego ogródka na posesji jednorodzinnej zapracowała w tym roku Barbara Windysz z ul. Szczęśliwej. Na podium znalazły się również Krystyna Sajewicz z ul. Staszica i Teresa Węglińska z ul. Wiśniowej. Wyróżnienie dla Violetty Piszczałki z ul. Mieszka I.

I na koniec balkony. W tym przypadku ze zwycięstwa cieszyć się może Teresa Baumgertner z ul. Górniczej. Drugą nagrodę komisja przyznała Zofii Piędel z ul. Mieszka I, a trzecią Krystynie Małek z ul. Górniczej. Wyróżniony został balkon Józefy Wisińskiej z ul. Hożej.

Do rywalizacji w przyszłym roku już zaprosiła Urszula Tomalak, jedna z członkiń komisji konkursowej. – Zachęcajcie swoich sąsiadów, by zadbali o swoje ogródki czy balkonu i startowali. Podpytywałam, sprawdzałam, i okazuje się, że w sąsiednich miastach nie ma takiego konkursu. To tylko u nas w Złotoryi mamy tak piękne balkony i ogródki, za które można jeszcze dostać nagrodę – podkreślała z uśmiechem.

Tradycyjnie przy okazji rozstrzygnięć w konkursie ogródkowym rozdano także nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przy okazji sprzątania świata. W tym roku odbył się on pod nazwą „Akcja-segregacja – 2 razy częściej, 2 razy czyściej”. Wśród przedszkolaków najładniejsze prace przygotowali: Miłosz Gajewski (Przedszkole Miejskie nr 2 w Złotoryi) oraz Amelia Karlak, Marcelina Olejniczak i Franciszek Wozowczyk (wszyscy z Przedszkola Misia Uszatka). To czwórka zwycięzców, bo przyznano 2 trzecie miejsca. Były też wyróżnienia dla: Hanny Baranowskiej, Hanny Włodarczyk, Mai Tur, Hanny Łagosz (Miś Uszatek) oraz Aleksandry Zielińskiej (PM 2). W szkołach podstawowych w grupie uczniów z klas 0-3 na podium znaleźli się: Filip Zieliński, Blanka Gełesz i Hanna Pupko, a wyróżnienia trafiły do Jakuba Pytlaka i Hanny Ciechackiej (wszyscy z SP nr 1 w Złotoryi). Z kolei w klasach IV-VIII jury nagrodziło Natalię Maćków i Maję Siwik (obydwie z SP nr 1). Nagrodami dla uczniów i przedszkolaków były książki, gry edukacyjne, kolorowanki, puzzle i łamigłówki.

Fot. zlotoryjska.pl

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..