Współpracujmy z sąsiadami! (WIDEO)

Zamki patentowe, systemy alarmowe, monitoring czy to wystarczy, aby skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą? Głogowska policja przestrzega przed złodziejami i zachęca do współpracy … z sąsiadami.

Głogowscy policjanci apelują o ostrożność i radzą jak skutecznie zabezpieczyć się przed złodziejami. Oprócz mechanicznych zabezpieczeń warto zadbać o dobre relację ze swoim sąsiadem.

– Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Pojawienie się nieznanych nam wcześniej osób czy też pojazdów powinno wzbudzić naszą czujność. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Jeżeli już zauważymy podejrzane osoby ważne jest, żeby jak najszybciej zadzwonić na policję.

– W takiej sytuacji szybka reakcja i telefon z prośbą o policyjną interwencję, może skutecznie zapobiec przestępstwu – dodaje oficer prasowy.

Im dłuższy czas od momentu przestępstwa do przyjazdu policji, tym szanse na ujęcie złodzieja maleją. Więcej w materiale filmowym.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..