Opublikowany: śr, Maj 16th, 2018

Wspaniała zabawa na zawodach bocci

Drużyny ze Środy Śląskiej, Wrocławia, Legnicy, Jawora i oczywiście gospodarze z Lubina wzięły udział w szóstej już edycji Turnieju Boccia. Na parkiecie Zespołu Szkół nr 1 mogliśmy oglądać zawodniczki i zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem próbowali osiągnąć jak najlepszy wynik dla swojego zespołu.

Po raz kolejny turniej boccia nie mógłby się odbyć bez wielkiego wsparcia finansowego i rzeczowego wielu organów. W tegorocznej edycji swoją cegiełkę dołożyło starostwo powiatowe, Gmina Miejska Lubin, Zespół Szkół nr 1, klub KGHM Zagłębie Lubin, Fundacja KGHM i różni sponsorzy. Gospodarzem zawodów tradycyjnie będzie Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

– Bardzo nas to cieszy, że dotują nas urzędy. Bez ich pomocy nie dałoby rady wszystko zorganizować. To zawody z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych i sprawdzają się świetnie nasze drużyny. Drużyna stowarzyszenia A Tacy Sami i placówki specjalnej trenuje już od końca listopada. Frekwencja jest bardzo dobra. Dzieci nie wyobrażają sobie, aby tego turnieju mogło w którymś roku nie być – komentuje Ewa Niedbalska, prezes zarządu Stowarzyszenia „A Tacy Sami”.

Nad całością zawodów czuwali sędziowie w osobach Rafała Kobyłeckiego, Aldony Karlak i Marzeny Mandziak.

– To wszystko organizowane jest, jako zabawa i podczas tego zawodniczki i zawodnicy mogą robić różne rzeczy i tego nie liczymy. Mamy im pomagać i tłumaczyć, bo mamy i to należy podkreślić drużyny, które biorą udział w turnieju po raz pierwszy – podkreśla Rafał Kobyłecki, sędzia Turnieju Boccia.

Warto podkreślić, że pierwsze zawody odbyły się w 2013 roku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podchodzą do sportowej zabawy, która daje im dużo radości. Od samego początku przy organizacji turnieju pomagają harcerze.

– Zawsze, kiedy jest potrzebna pomoc to harcerze stawiają się za każdym razem. Jesteśmy też, aby pokazać, że hufiec ma się dobrze i w każdej chwili można do nas dołączyć, aby realizować naszą misję w większym gronie – puentuje Bartek Gryglewicz, 14 Drużyna Harcerska „Tam i z powrotem”.

W tegorocznych rozgrywkach zespoły przybrały nazwy drużyn harcerskich. Na parkiecie Sali przy ul. Składowej 1, mieliśmy następujące zespoły: Dreptaki, Orlęta, Stokrotki, Leśne Włóczęgi, Wędrownicy i Traperzy.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..