Opublikowany: śr, Lip 10th, 2019

Wspaniała frekwencja na strzelnicy

Strzelectwo sportowe to kolejna impreza podczas Akcji Lato z Regionalnym Centrum Sportowym. Przy okazji takich imprez, obiekt odwiedza zawsze dużo młodych ludzi. Nie inaczej było podczas wakacyjnej edycji strzeleckiego turnieju.

Blisko 60 dzieci i nastolatków pojawiło się na strzelnicy przy ul. Baczynowej. Niektórzy byli na takim obiekcie po raz pierwszy, a niektórzy byli tam już wcześniej. Na początek Damian Zima z Uczniowskiego Klubu Sportowego – Miedziani przeszkolił wszystkich z obsługi broni oraz zasad zachowania na strzelnicy. Następnie w dziesięcioosobowych grupach każdy oddał po 10 strzałów w karabinka pneumatycznego.

– Nasze zajęcia są bardzo ciekawe dla dzieci. Mamy zawsze sporą frekwencję, a jeśli ktoś chciałby związać się z tym sportem na dłużej to zapraszamy do sekcji w każdy poniedziałek o godzinie siedemnastej trzydzieści. Zarówno dorośli w sekcji bojowej, jak i dzieci na pneumatyku. W kontekście dzieci i nabywania umiejętności strzeleckich to najpierw należy wyplenić z nich nawyki z gier komputerowych. Wydaje im się, że tutaj wygląda to tak, jak na ekranie komputera. Nagle szara rzeczywistość i dociera do nich, że karabinek jednak trochę waży, trzeba nim pomanipulować. Nie wystarczy wcisnąć klawisz, aby go przeładować. Trzeba wszystko to wykonać manualnie – podkreśla Damian Zima.

Nie wszystkim udawało się trafić w tarczę z odległości 10 metrów, ale i tak wszyscy wychodzili z uśmiechem na twarzy. Po ćwiczeniach w holu czekały na wszystkich Terapeutki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z alko-googlami, zadaniami i quizami profilaktycznymi no i oczywiście słodyczami w nagrodę.

Kolejna impreza Akcji Lato 2019 już czwartek 11 lipca. RCS zaprasza młodzież do udziału w RCS CUP, czyli turnieju piłki nożnej, a na strzelnicy, sportowa impreza ponownie odbędzie się 22 sierpnia w czwartek, także o godz. 11.00.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..