Opublikowany: sob, Wrz 23rd, 2017

Wrotkarskie mistrzostwa przełożone

Tylko najmłodsze dzieci miały okazję zaprezentowania swych umiejętności wrotkarskich na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego. Niesprzyjająca aura zmusiła organizatorów do przełożenie imprezy. Do zawodów zgłosiło się ponad 40 osób.

Mistrzostwa Miasta Lubina we Wrotkarstwie były pierwszym etapem długofalowego planu MKS Cuprum Lubin, który zakłada organizację wielu podobnych imprez w przeciągu najbliższych lat. – Chcemy promować dyscyplinę i w obliczu tylu popularnych sportów w naszym mieście, chcemy zaoferować atrakcyjną formę uprawiania wrotkarstwa i łyżwiarstwa – podkreśla Piotr Wawnikiewicz, trener MKS Cuprum Lubin.

W tym roku przypada jubileusz 45-lecia sekcji łyżwiarstwa w Lubinie. Jest to znakomita okazja do wspomnień, ale także moment dobry do rekrutacji kolejnych adeptów tego sportu. – Sekcja ma wspaniałą historię. Wielu wyjątkowych panczenistów jak Lilianna Morawiec. Podkreślam również, że jako pierwsi w Polsce mieliśmy nowoczesne lodowisko. Chcemy podtrzymywać te tradycje i przekazywać doświadczenie i wiedzę kolejnym młodym zawodniczkom i zawodnikom – mówi Marian Węgrzynowski, wieloletni prezes MKS Cuprum Lubin.

W zawodach zaplanowano osiem kategorii. Jako pierwsze startowały dzieci z rocznika 2011 i młodsi. Miały one do wykonania po jednym okrążeniu. Podczas zawodów młodzi ludzie zmagali się ze śliską nawierzchnią. Intensywne opady deszczu skłoniły organizatorów, a więc MKS Cuprum Lubin i RCS do zakończenia turnieju i przeniesienia go na termin 30 września na godzinę 10.00.

Fot. Mariusz Babicz

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..