Wpadli złodzieje 200 litrów paliwa. I paser

Dzielnicowi z Grębocic oraz kryminalni z polkowickiej komendy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież 200 litrów oleju napędowego z kruszarki. W ręce mundurowych wpadł też mężczyzna, który kupił to paliwo.

Maszyna znajdowała się na terenie jednej z miejscowości w gminie Grębocice. Początkowo w sprawie kradzieży 200 litrów oleju napędowego policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, mieszkańców tej gminy, w wieku 26 i 27 lat.

– Dalsze czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia trzeciego ze sprawców, którym okazał się 17-letni mieszkaniec tej samej gminy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. W sprawie został też zatrzymany 49-letni mieszkaniec gminy Grębocice, który kupił od podejrzanych skradzione paliwo. Usłyszał zarzut paserstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10, a za paserstwo do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..