Worek medali taekwondzistów (FOTO)

W miniony weekend w Borowej pod Wrocławiem odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich jaworscy i złotoryjscy zawodnicy reprezentujący barwy Sportowej Akademii Taekwon-do, którzy wywalczyli łącznie aż 20 medali.

Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział łącznie 105 zawodników z 12 klubów.

Najwięcej krążków padło łupem juniorów młodszych, którzy wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej, wyprzedzając sportowców z LTK Legnica i WSKT Wrocław. Tytuł najlepszego zawodnika juniorów młodszych zdobył Jakub Serok. Złotoryjanin wywalczył dwa złote medale (w konkurencji układów mistrzowskich oraz w konkurencji walk juniorów młodszych do 68kg). Tuż za nim w tej samej kwalifikacji uplasował się Marek Zdancewicz, który również zdobył dwa złote medale (w konkurencji walk pow. 70 kg oraz konkurencji technik specjalnych). Na najwyższym stopniu podium stanęła również Oliwia Puchała w konkurencji walk do 46 kg.