Opublikowany: wt, Kwi 17th, 2018

Wojewoda zamyka stadionowy „Przodek”

Wojewoda dolnośląski przychylił się do wniosku policji o zamknięcie sektora G, a więc popularnego „Przodka”, na najbliższy mecz KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Decyzja to konsekwencja ostatnich wydarzeń na tej trybunie w meczu miedziowej ekipy z Jagiellonią Białystok.

Podczas spotkań ligowych środki pirotechniczne są stałym elementem dopingu najbardziej zagorzałych fanów klubów piłkarskich. Niestety, tym razem ich użycie odbiło się na zdrowiu uczestników takiego wydarzenia. W spotkaniu pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Jagiellonią Białystok w ramach 29. kolejki ekstraklasy rundy zasadniczej, młody sympatyk miedziowej ekipy po odpaleniu petardy ranił sam siebie i dwie nastolatki. Dodatkowo wybuch środka pirotechnicznego uszkodził kilka krzesełek na sektorze G. 28-letni kibic został ukarany grzywną oraz zakazem wejścia na imprezy masowe.

Miedziowy klub został ukarany za to wydarzenie przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A. grzywną w wysokości 8 tys. zł. Dalsze konsekwencje to zamknięcie przez Wojewodę Dolnośląskiego sektora G na najbliższy mecz KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań w Grupie Finałowej, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 20.30.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..