Opublikowany: czw, Maj 17th, 2018

Władza dla legnickich żaków (FOTO)

Tradycyjnym korowodem i oficjalnym przekazaniem kluczy do bram Legnicy rozpoczęły się tegoroczne juwenalia. Gdy tylko żakowie odebrali symbol władzy z rąk wiceprezydenta Krzysztofa Duszkiewicza, rozpoczęła się zabawa. Tańce w centrum miasta to jednak zaledwie przedsmak atrakcji, jakie w tym roku dla żaków przygotowała miejscowa PWSZ.

„Juwenalia! Juwenalia!!” – niosło dziś w samo południe ulicą Najświętszej Marii Panny. Korowód wyruszył spod siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w kierunku magistratu. Przedstawiciele władz miasta tradycyjnie już powitali żaków z uśmiechem, choć o wydarcie kluczy z rąk zastępcy włodarza nadkaczawskiego grodu nie było łatwo.

– Przekazuje wam dziś klucze do bram miasta, ale to znacznie więcej niż klucze – mówił do zebranej młodzieży Krzysztof Duszkiewicz. Po chwili symboliczny przedmiot trafił w końcu w ręce króla i królowej. To było z kolei początkiem wspólnej zabawy przy dźwiękach skocznej muzyki. W radosnych pląsach nie przeszkodził nawet przelotny deszcz.

– Im trudniejsze warunki, tym lepsza zabawa będzie na juwenaliach! – przekonywali z przekonaniem studenci, którzy jeszcze dziś spotkają się na dyskotekowej zabawie. A od jutra to, na co wszyscy czekali – koncerty na terenie uczelni przy ul. Sejmowej. Będzie się działo!

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..