Opublikowany: pt, Paź 13th, 2017

Wjechał na pasy, wprost pod samochód (WIDEO)

Z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala 76-letni rowerzysta, potrącony w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej z Przemysłową w Polkowicach.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mężczyzna kierując rowerem wjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy – informuje Daria Solińska, oficer prasowy KPP Polkowice. – Doszło do potrącenia rowerzysty, który doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany przez zespół pogotowia do szpitala.

Policjanci przypominają, że o zasadach poruszania się po drogach. Przede wszystkim zabroniona jest jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

– Artykuł 14 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – dodaje Daria Solińska.

Pieszy przede wszystkim musi dać kierowcy możliwość zatrzymania się przed przejściem. Kierujący pojazdem dostrzegając zagrożenie nie jest w stanie zatrzymać pojazdu w miejscu. Pojazd jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 50 km/h potrzebuje około 25 metrów na zatrzymanie się, a więcej, gdy pogarszają się warunki np. atmosferyczne.

– Każde wtargnięcie niechronionego uczestnika ruchu drogowego na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się potrąceniem – przypomina oficer prasowy komendy.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zobacz także: 

Fot. KPP Polkowice

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..