Windą do głogowskiego starostwa (WIDEO)

Ponad pół miliona złotych będzie kosztować winda, która budowana jest przy zewnętrznej elewacji głogowskiego starostwa powiatowego. Pomieści osiem osób i będzie gotowa w połowie sierpnia.

Głogowianie z ciekawością przyglądają się pracom przy głogowskim starostwie. Cieszą się z tego, że będzie to winda. Okazuje się, że wiele osób ma problem z dotarciem na wyższe kondygnacje urzędu.

– Jest mi bardzo ciężko wejść na drugie piętro, schody są wysokie, trudno oddychać – powiedziała nam jedna z mieszkanek miasta.

Na budowę windy, tylko zewnętrznej, zgodę wydał konserwator zabytków. Ułatwi ona dostęp do urzędu osobom, które mają np. problem z poruszaniem się: starszym czy niepełnosprawnym.

– Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców naszego powiatu inwestycja – mówi Wojciech Borecki, wicestarosta głogowski. – Roboty budowlane obejmują zarówno wstawienie i obudowanie tego szybu windowego jak i zaadaptowanie poddasza, żeby zniwelować różnice istniejących poziomów.

Budowa windy zewnętrznej będzie kosztować ponad pół miliona złotych i w całości finansowana jest z budżetu powiatu. Ma być gotowa w połowie sierpnia.

Zobacz także: 

 

Podziel się

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..