Opublikowany: czw, Gru 6th, 2018

Wielkie odliczanie i świąteczna iluminacja już świeci (WIDEO, FOTO)

Punktualnie o godzinie 17 lubiński rynek rozbłysł. Po wielkim odliczaniu zaświeciły się światełka na 15-metrowej choince oraz wszystkie świąteczne dekoracje ustawione w sercu miasta. – Ślicznie, tylko śniegu brakuje – uśmiecha się, gdy pytamy o wrażenia, pani Aneta, lubinianka, która na rynku pojawiła się wraz z rodziną.

Od dziś każdego dnia po zmroku można będzie tu podziwiać bożonarodzeniowe iluminacje. Na rynku stanęły: kareta zaprzężona w dwa konie, fontanna, ramka Dumni z Lubina, skrzydła, przestrzenna bombka, łuk, a także to co spodobało się najbardziej najmłodszym – Ciastek.

Oczywiście jest i ogromna choinka, na której zawisło około 100 ozdób i długie łańcuchy światełek.

Większość z tych dekoracji to zupełne nowości, dopiero co kupione przez miasto.

Na dzisiejszym premierowym włączeniu iluminacji pojawiło się sporo mieszkańców. Większość starała się uwiecznić, robiąc zdjęcia komórkami, świąteczny wystrój rynku.

Byli i tacy, którzy przyszyli tu dziś, by spotkać Mikołaja, który przy choince rozdawał prezenty. Sporo osób chciało też zajrzeć na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Zresztą już od południa w rynku trwa zabawa. W południe pojawił się tu Święty i najmłodsi lubinianie.

– Na godzinę 12 zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli. Mikołaj dla każdego ma słodki podarek. Na pewno dla nikogo nie zabraknie – mówiła Marcelina Falkiewicz z Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Przedszkolaki jedne nieco przestraszone, inne przejęte, ale większość uradowana witały się z Mikołajem, który zasiadł na przygotowany specjalnie dla niego miejscu tuż przy choince.

– Lubię Lubin, dlatego tu jestem – uśmiechał się Mikołaj.

Ten odczuwalny dziś świąteczny nastrój będzie panował na lubińskim rynku jeszcze przez kilka dni – do niedzieli, 9 grudnia, włącznie. Program wydarzenia publikujemy poniżej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..