Opublikowany: sob, Mar 24th, 2018

Wielkanocny kiermasz ze smakiem (FOTO, WIDEO)

Pisanki i inne ozdoby świąteczne można było podziwiać i kupić podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. Wydarzenie było okazją do wręczenia nagród w konkursach dla najmłodszych oraz podsumowaniem kulinarnych zajęć jaworskich seniorów.

Wystawcy, biorący udział w kiermaszu, prezentowali wyroby z wikliny, rękodzieła oraz świąteczne ciasta i baranki. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty malowania pisanek. Najpiękniejsze dzieła zostały nagrodzone. W kiermaszu licznie wzięli udział jaworscy harcerze oraz członkowie stowarzyszenia Damy Radę.

Dla seniorów wydarzenie było okazją do podsumowania kulinarnych zajęć, które przez kilka dni prowadzone były pod okiem mistrza kuchni Wojciecha Mielińskiego, w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy przygotowali wielkanocny żur, który był gotowany i podawany z polowej kuchni. Seniorzy spisali się na medal – żur wyszedł wyśmienity!

Galeria zdjęć:

 

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..