Więcej wiadomo o dopłatach do leków dla polkowiczan

Jak już informowaliśmy, niedługo mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu leków. Program będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

Przypomnijmy, że z programu gminnego mają skorzystać ci mieszkańcy, którzy mają największe problemy z zakupem lekarstw.

– Aby uzyskać wsparcie zostanie przeprowadzona procedura weryfikacyjna z wywiadem środowiskowym włącznie – wyjaśnia Stanisława Bocian, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Polkowicach. – Będą też żądane dokumenty o dochodach oraz chorobie. Wszystko po to, by pieniądze trafiły do osób, które rzeczywiście ich potrzebują – podkreśla.

Wsparcie finansowe zostanie udzielane tylko wtedy, gdy wykupione leki będą związane z chorobą, na którą cierpi pacjent. Realizatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Lipowej. Tam wnioski będą przyjmowane i weryfikowane. Wsparcie finansowe zostanie przyznane w formie zasiłku celowego. Program będzie finansowany z budżetu gminy Polkowice. W tym roku przeznaczono na ten cel milion złotych.

Przypomnijmy też, że aby więcej mieszkańców gminy mogło skorzystać z dofinansowania do zakupu leków, rada miejska podniosła aż o 300 proc. kryterium dochodowe, o którym mówi Ustawa o Pomocy Społecznej. Oznacza to, że ze wsparcia, w ramach programu, mogą skorzystać osoby o dochodzie do 1902 złotych. Dotyczy to osób samotnych, małżeństw oraz rodzin z dziećmi.

Jak dodaje Konrad Kaptur, rzecznik polkowickiego ratusza, „zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem uchwała wejdzie w życie w ciągu miesiąca od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego”. Sesja odbyła się 28 czerwca. Program będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Julka pisze:

    SEZON NA ROZDAWANIE PUBLICZNYCH PIENIEDZY ( CZYTAJ PODATNIKOW) UWAZAM ZA OTWARTY ! Prosze pomyslec czy wladza ma pieniadze zeby je rozdawac NIE ! ma pieniadze wasze ktore pozniej rozdaje zeby zdobyc wladze ! Proste ? proste !

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..