Więcej patroli drogowych w powiecie polkowickim

Od 30 maja do 3 czerwca na drogach powiatu polkowickiego prowadzone będą intensywniejsze działania prewencyjno – kontrolne.

– Nadrzędnym celem zaplanowanych działań jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – W ciągu najbliższych pięciu dni na drogach powiatu polkowickiego pojawi się więcej policyjnych patroli wyposażonych w sprzęt kontrolno-pomiarowy.

Funkcjonariusze będą widoczni nie tylko na głównych, ale także na lokalnych drogach. Zwrócą szczególną uwagę na prędkość pojazdów oraz przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.

– Mając na uwadze wciąż liczne przypadki jazdy na „podwójnym gazie”, szczególny nacisk policjanci położą na eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod jakimkolwiek wpływem alkoholu lub środków odurzających – zapowiada Przemysław Rybikowski.

Podczas ubiegłorocznego weekendu przypadającego w okresie Bożego Ciała, na terenie województwa dolnośląskiego policjanci odnotowali 34 wypadki drogowe, w których zginęło pięć osób, a 45 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 129 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..